Fatih Mah. Şalgamlı Cad. Sayfiye Sok. Sultanbeyli / İSTANBUL

Adres

Pzt - Cum, 9AM - 6PM

Çalışma Saatlerimiz

Çatı Isı Yalıtımı

Bilgi Alın!

0542 606 17 86

Hızlı Teklif Formu

Özel Teklif, Farklı proje ve isteklerinize fiyat sunabilmemiz için lüften teklif formumuzu doldurunuz.

İçindekiler

Çatı Isı Yalıtımı Nedir?

Çatı ısı yalıtımı, çatı yapısının iç kısmına uygulanan yalıtım malzemeleri ile yapılan bir işlemdir. Bu işlem ile amaçlanan, çatı altındaki mekânların daha verimli bir şekilde ısıtılması veya soğutulmasıdır. Çatı yalıtım malzemeleri, çatı yapısının iç kısmına uygulandığında, mekanın iç kısmında daha stabil bir sıcaklık elde edilir. Bu da, ısınma veya soğutma için daha az enerji tüketimi gerektirir, böylece enerji tasarrufu sağlanır. Aynı zamanda, çatı ısı yalıtımı ile mekanın iç kısmında daha az ısı kaybı yaşanır, bu da daha konforlu olmasını sağlar ve enerji faturalarının düşmesine yardımcı olur.

Çatı Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Çatı arası ısı yalıtımı veya Çatı arası zemin yalıtımı görsellerde de görebileceğiniz üzere çatınızın tavan veya taban bölümlerine sprey olarak uygulanır, yapılarınız da ısınarak yükselen havanın dışarıya çıkmasını engelleyerek ve ortamdaki ısı kaybının öne geçmek için en iyi çözümdür.

 

Mekanlarda ısınma maliyetleri her geçen gün artmakta ve buna ters orantılı olarak ısı yalıtım maliyetleri düşmektedir. Poliüretan köpük hem hızlı uygulana bilmesi hem rekabetçi fiyatları ile kullanıcılarına daha kolay ısınan daha sıcak mekanlar hazırlamada lider, en iyi ısı yalıtım malzemesidir.

 

Genel olarak çatı arası ısı yalıtımında tercih edilen cam yünü, taş yünü veya xps yalıtım ürünleri; hem yüksek maliyet hem uygulama zorlukları acısından günümüz yapılarında yeterlilik gösterememektedir. Bu tip ürünler plakalar halinde satılır ve montaj esnasında yapıda boşluklar oluşturduğu için ısı köprüleri uluşturur ve yalıtım değerlerini düşürür.

Poliüretan Köpük İle Çatı İzolasyonu ve Isı Yalıtımı - ASN İzolasyon

Püskürtme Poliüretan Köpük ile Çatı Isı Yalıtımı

Çatı arasından uygulama yapmanın mümkün olmadığı durumlar da çatının üzerinden püskürtme(sprey) poliüretan köpük uygulaması yapılabilir. Alanın sac, beton, ahşap, kiremit veya başka bir üründen imal edilmiş olması uygulamaya engel değildir.

 

Sprey poliüretan köpük, mobil uygulama aracı ile profesyonel kadrolarımız tarafından püskürtme yöntemi ile uygulanan bir malzemedir. Yüksek yapışkanlık özelliği, sıvı olarak uygulanıp genleşerek oluşması sayesinde uygulama alanında en ufak boşluk veya ek yeri oluşturmaz. Uzun ömürlüdür ve bakteri, haşere barındırmaz.

 

Mükemmel ısı verimliliği ve düşük ısı yalıtım değerleri (DIN55616λ~0,020-0,022 W/mK) ile hem çatınızın ömrünü uzatır, hem en üst düzey ısı yalıtımı sağlar. Sınırsız uygulama kalınlığına sahiptir, istenilen kalınlıkta uygulanabilir. Yaygın olarak 3cm veya 5 cm kalınlıkta uygulanmaktadır. Sprey poliüretan köpük gerek uygulama hızı(750m² ila 1500² arası günlük uygulama) gerek ekonomik fiyatları ile sizlere en iyi ısı yalıtımını sağlar.

Poliüretan Sprey Köpük Çatı Yalıtımı Fiyatları

Poliüretan sprey köpük, çatı ısı yalıtımı için sıkça kullanılan bir malzemedir. Fiyatlar, birçok farklı faktöre bağlı olarak değişebilir. Bunlar şunları içerebilir:

 

  • Çatı yüzeyinin büyüklüğü
  • Poliüretan sprey köpüğün kalınlığı
  • Uygulama yapılacak bölgenin coğrafi konumu
  • İşçilik ve malzeme maliyetleri

 

Bu nedenle, kesin bir fiyat belirlemek için öncelikle yapılacak işin büyüklüğüne, işin yapılacağı bölgenin konumuna ve uygulanacak malzemenin kalitesine göre bir keşif yapılması gerekir. Bu sebeple, fiyat bilgisi için 0542 606 17 86 nolu destek hattımızı arayabilir veya teklif formu doldurabilirsiniz.

detaylı bilgi ya da teklif almak için formu doldurunuz