Fatih Mah. Şalgamlı Cad. Sayfiye Sok. Sultanbeyli / İSTANBUL

Adres

Pzt - Cum, 9AM - 6PM

Çalışma Saatlerimiz

Polyurea Havuz Yalıtımı

Bilgi Alın!

0542 606 17 86

Hızlı Teklif Formu

Özel Teklif, Farklı proje ve isteklerinize fiyat sunabilmemiz için lüften teklif formumuzu doldurunuz.

İçindekiler

Havuz Yalıtımı Nedir?

Havuz yalıtımı; havuzların uzun ömürlü olmasını sağlamak, su sızdırmasını önlemek ve dayanıklı bir zemin oluşturmak için yüzme havuzlarına, belirli işyerlerinin kullandığı atık su havuzlarına, kullanma suyu havuzlarına, inceltilmiş asit bulunduran havuzlara, iş yerlerinin farklı yıkama havuzlarına ve süs havuzlarına yapılan yalıtım türüdür. Havuzun deforme olmasını engeller, farklı hava koşullarından olumsuz etkilenmemesini sağlar ve ısısını kontrol altında tutar. Bu nedenle havuz sahipleri ve kullanıcıları için vazgeçilmez bir çözüm halini alır.

Havuz Yalıtımı Malzemeleri?

Havuz su yalıtımı yapımında ASN izolasyon diğer malzemeler yerine tercihini polyureadan yana kullanır. Havuz içi su yalıtımında polyurea kullanılmasının en büyük sebepleri, kullanıcıların ürün tatminini en doğru şekilde karşılaması, geçici bir çözüm olmaması ve fiyat performans açısından en güvenilir malzeme olmasıdır.


Havuz yalıtım malzemeleri içinde bulunan en etkili malzeme polyureadır. Polyurealar ek yeri olmayan, tek parça olarak uygulanan bir havuz su yalıtımıdır. Polyurea, püskürtme olarak uygulandığı için detayları daha iyi kapatır ve direkt havuzun ana zeminine yapıldığı için havuzlarda bulunan suyun yüksek basıncına ve mekanik ağırlığına oldukça dayanıklılık sağlar. Bu nedenle havuz izolasyonu yapımında polyurea ilk tercih edilen havuz su yalıtım malzemeleri listesinde en başta yerini alır.

Havuz Yalıtımı Nasıl Yapılır?

 • Polyurea havuz yalıtımı yapımında, havuzun yüzeyinde oluşan beton çapaklar, kılcal ya da daha derin olarak nitelendirdiğimiz rötel çatlaklar işlem öncesinde tamir edilir.
 • Havuzun yatay ve dikey birleşiminin oluştuğu köşeye bir pah sistemi uygulanır. Bu uygulama; havuz izolasyonu yapımında, havuz içi su basıncının köşelerde bulunan yalıtım malzemesini yırtmasını engellemek amacıyla alınan önemli bir tedbirdir.
  Bir sonraki adımda havuzun tüm yüzeyi elmas uçlu makinelerle yatayda ve dikeyde silinir
 • Havuz yalıtımında sızıntı oluşturabilecek tüm sivri yüzeyler yumuşatılır.
  Daha sonra alanın tamamı epoksi reçine esaslı astarla astarlanır.
  Havuz izolasyonu sırasında uygulanan astar üzerine tutulmayı arttırmak ve daha güçlü bir yüzey oluşturmak için silis kumu serpilir. 
  Astar uygulamasından bir gün sonra polyurea ürünü püskürtme şeklinde tüm alana uygulanır.
  Son işlem olarak alana tercih edeceğiniz klora ve havuz kimyasallarına dayanıklı özel havuz boyaları uygulanıp havuz teslim edilir.

Havuz İzolasyonunun Ana Malzemeleri Nelerdir?

Havuz izolasyonu yapılmayan alanlarda yukarıda da bahsettiğimiz gibi belirli sızıntılar ve çatlaklar nedeniyle su kaybı yaşanmaya başlar. Bu sorunların üzerine buharlaşma faktörü de eklenince havuz içi su kaybı hızlanır ve problem büyür. Bu durum kullanıcılar için ciddi bir sorun halini alır. Havuza kaybedilen suyun geri konulması ve yeniden klorun ilave edilmesi havuzun işletme maliyetini arttırır. Havuza doğru bir yalıtım uygulanmadığı zaman yosunlaşma problemi yaşanır ve bu durum bakteri üremesine sebebiyet verir. Doğal olarak kullanıcıların sağlığı için ciddi bir tehdit oluşturur. Bu ve bunun gibi etkilerin engellenmesi adına havuz yalıtımı hem cebimiz hem de sağlığımız için alınması gereken önemli bir tedbirdir.  Doğru ve kaliteli bir havuz izolasyonu sonucunda kullanıcılarımız maliyet, sağlık ve kalıcılık olarak sunulan avantajların tadını güzel ve konforlu bir şekilde çıkarabilir.

Hangi Havuzlarda İzolasyon Yapılır?

Hangi havuzlara izolasyon yapılır noktasında öncelik olarak su sızıntısı yaşanan ve bu su kaybının sorun yaşatacağı tüm havuzlara havuz yalıtımı yapılır diyebiliriz. Çünkü su kaybı yaşanan havuzlara, eksilen suyun geri ilave edilmesiyle birlikte kimyasal takviyeler yapılır. Bu kimyasalların kullanımına yüzme havuzlarında klor, yıkama havuzlarında farklı asitler ve krom havuzlarında çinko yüklemesi gibi örnekler verebiliriz. Yapılan bu takviyeler elbette kullanıcılar için yüksek maliyetlere neden olur. Çünkü eksilen su eklendikçe kimyasal takviyede belirlenen ölçüde eklenmek durumundadır. Ayrıca yeni yapılan binalarda bulunan havuzların altında otopark, farklı bir işletme gibi su sızıntısı yaşandığında rahatsızlık oluşturacak yerlere de havuz yalıtımı yapılabilir. Kısacası havuz içi su sızıntısı yaşayan ve bu sızıntıdan rahatsızlık duyan herkes havuz izolasyonu yaptırabilir.

Polyurea Havuz Yalıtımı Fiyatları

Havuz izolasyonu yapımında havuzunuzun boyutu, derinliği, bulundurduğu çatlaklar, alan gibi birçok faktör önceden belirlenebilir bir durum olmadığı için net bir fiyat belirtmek yanıltıcı olur. Kullanıcılarımıza havuz yalıtım fiyatlarında sağlıklı ve maliyet olarak en doğru fiyatları vermemiz için havuz içi hakkında ön bilgileri almamız ve alan araştırması yapmamız gerekmektedir. Polyurea havuz yalıtımı fiyatları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.