Fatih Mah. Şalgamlı Cad. Sayfiye Sok. Sultanbeyli / İSTANBUL

Adres

Pzt - Cum, 9AM - 6PM

Çalışma Saatlerimiz

Sürme İzolasyon Uygulamaları

Bilgi Alın!

0542 606 17 86

Hızlı Teklif Formu

Özel Teklif, Farklı proje ve isteklerinize fiyat sunabilmemiz için lüften teklif formumuzu doldurunuz.

Sürme İzolasyon Nedir?

Sürme izolasyon, bir yapının duvarlarının dış düzeyine uygulanan, son gelişen sürme yalıtım yöntemlerinden bir tanesidir. Sürme izolasyon, yapının ısı yalıtımını kontrol altına alarak bu yönde oluşan giderleri azaltır ve tasarruf edilmesini sağlar. Sürme izolasyon, yapının dış yüzeylerine sıva tabakası şeklinde uygulanır ve yapının görüntüsünde bir değişiklik yaratmaz. Ömrü uzundur ve yapının da yaşam süresini uzatır.

Sürme Su Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Sürme su yalıtımı yapım aşamaları şöyledir: 

 1. İlk olarak sürme izolasyonun uygulanacak olduğu yüzey artık malzemelerden ve tozlardan arındırılır. Uygulama yüzeyindeki kırık, boşluk ve çatlaklarla segregasyona uğramış olan yüzeyler uygun malzemeleri kullanarak tamir edilir.
 2. Astar katı uygulanır. Astar kat, kullanılan malzeme ile işlem gören yüzey arasındaki aderansın artmasını sağlar.
 3. Sürme izolasyon malzemesi eşit şekilde yüzeye dağıtılır ve yüzey düzgün hale getirilir. Ardından yüzey gerektiği gibi kaplanır veya boyanır.

Sürme İzolasyon Çeşitleri Nelerdir?

1- Poliüretan esaslı sürme su yalıtımı

Poliüretan esaslı sürme su yalıtımı, yüksek kalıcı elastikiyete sahip olan rulo ve püskürtme yöntemi ile uygulanan su yalıtım membranıdır.

 • Temellerde,
 • Perde duvarlarda,
 • Teras ve balkonlarda,
 • Teras çatılarda,
 • Köprü üst kısımlarında,
 • Islak hacimlerde,
 • Bitki kökü dayanımı isteyen alanlarda,
 • Eski su yalıtım kaplamaların tadilatının yapılmasında,
 • Basınçsız ve basınçlı suya karşı yalıtım yapılmasında kullanılır. 

UV ışınlarına karşı dayanıklı veya dayanıksız sürme izolasyon ve tek veya çift kompenantlı sürme izolasyon olarak iki çeşidi vardır.

UV dayanımlı sürme izolasyon (SOLARCOAT), akrilik esaslı, tek bileşenli, mikro küresel partiküller içeren yapısı ile radyan ısı enerjisini yansıtarak yüzey sıcaklığını en aza indirme prensibine göre çalışan, binaların iç sıcaklıklarını düşürmek için kullanılan UV dayanımlı, elastik, su ve ısı yalıtım izolasyonu uygulamasıdır. 

Çift kompenantlı sürme izolasyon, yüzeyi çoğunlukla ıslak olan yüzeylerde (banyo, balkon vb.) yüzme havuzlarında kullanılan akrilik dispersiyon ile su geçirimsizliği sağlayan çimento esaslı su izolasyon harcıdır.

Poliüretan esaslı sürme su yalıtımını uygulaması hızlı ve kolaydır, rulo ve fırça kullanılarak kolayca uygulanabilir. Yüksek elastikiyete ve esnekliğe sahip bu izolasyon çeşidi betona mükemmel yapışır. Düşük sıcaklarda bile mükemmel çatlak örtme özelliği bulunur. Aynı zamanda teras üzerinde oluşan birikintilere karşı dayanıklıdır.

2-Çimento esaslı sürme izolasyon

Özellikle ıslak mekanlarda seramik altı uygulamaları için kullanılan su yalıtım türüdür.

Havuz, su deposu gibi alanlar için kullanılır.

3-Akrilik esaslı sürme izolasyon

Yüksek performanslı, elastomerik, UV direncinin gerekli olduğu uygulamalar için tasarlanmış kopolimer / pigment karışımlı bir su yalıtım kaplamasıdır. İhtiyaç halinde üzeri boyanabilen akrilik esaslı sürme izolasyon malzemeleri iç ve dış mekanlarda da kullanılabilir. 

Çatı ve duvarlarda, her türlü beton, sıva, taş, metal, tuğla, ahşap, dekoratif kaplamalar gibi yüzeylerde kullanılabilir.

4-Bitüm esaslı sürme izolasyon

En az bir bileşeni bitüm esaslı malzeme içeren tek veya iki komponentli olarak uygulanan, suya, neme, rutubete karşı dayanıklı izolasyon çeşididir. 

Otoparkların yalıtımında, balkon ve banyo gibi ıslak hacimlerde, teraslarda, temel bohçalama ve perde duvarları su yalıtımında kullanılır.

Sürme İzolasyon Metrekare Fiyatları

Sürme izolasyon m2 fiyatı uygulanan katlara ve alanlara göre değişiklik gösterir. Sürme izolasyon fiyatları üç aşamaya göre belirlenir. En önemliden itibaren sırasıyla; işçilik, malzeme ve kullanılan makinelerin maliyeti sıralanır. İzolasyon yapılacak mekânın bulunduğu yer ve konumu, izolasyon malzemesinin türü, havalandırma ızgaraları ve izolasyonun birleştirilmesi izolasyonun maliyetini etkiler. Detaylı bir bilgi için web sitemiz üzerinden bizlerle iletişim kurmayı unutmayın.

detaylı bilgi ya da teklif almak için formu doldurunuz