Fatih Mah. Şalgamlı Cad. Sayfiye Sok. Sultanbeyli / İSTANBUL

Adres

Pzt - Cum, 9AM - 6PM

Çalışma Saatlerimiz

Polyurea Teras Su Yalıtımı

Bilgi Alın!

0542 606 17 86

Hızlı Teklif Formu

Özel Teklif, Farklı proje ve isteklerinize fiyat sunabilmemiz için lüften teklif formumuzu doldurunuz.

İçindekiler

Polyurea Teras Su Yalıtımı Nedir?

Polyurea teras su yalıtımı, teraslarda gerek tabla gerek diğer yapı kaplamaları üzerine uygulanabilir. Polyurea yalıtımındaki temel hedef yüksek elastikiyetten yararlanılarak teraslarda ortaya çıkabilecek çatlakların absorbe edilmesidir. Böylelikle binadaki güvenlik elde edilmiş olur. Teras fayans üzeri su yalıtımı ve teras seramik üstü su yalıtımı uygulamaları birçok açıdan sizlere fayda sağlayabilir. Binalardaki açık teraslar iklim şartlarından ve çevresel faktörlerden etkilenen özel alanlardır. Bu sebeple, açık teras su yalıtımı yapılması binanın uzun yıllar boyunca ayakta durabilmesi için son derece önemlidir.

 

Polyurea teras su yalıtımı uygulaması en sık tercih edilenler arasındadır. Teras seramik üstü su yalıtımı uygulamalarının yapımında profesyonellik önemlidir. İşlemlerin doğru ve hataşız şekilde gerçekleştirilmesi gereklidir. Gereken ciddiyetin gösterilmediği ve uygun işçiliğin yer almadığı uygulamalarda kısa sonra çeşitli problemler meydana gelebilir.

 

Açık teras su yalıtımı işlemleri genel olarak binalar inşaat halindeyken seramik malzemeler altına su izolasyon membranları ve üzerine fayans uygulanarak gerçekleştirilir. Teras su yalıtımı membran olmadığı zaman sağlamlığını yitirir. Yapılarda önlem alınması ve durdurulması zorlayıcı olabilen su, yapıların uzun ömürlülüğünü koruyabilmesi adına büyük önem taşır. Saydam yapıya sahip olan ve temas ettiği yüzey üzerindeki gözeneklerden geçebilen su, izolasyon malzemeleri ile kontrol altına alınabilir.

Teras Su Yalıtımı Uygulanışı

Yüzey analizi yapıldıktan sonra hazırlıklar tamamlanır. Terastaki mevcut kaplama türü belirlenir ve sağlamlığı test edilir. Bir önceki kaplamaya göre uygun yalıtım ürünleri belirlenmelidir. Seramik üzerine derz dolgu tercih edilecekse su yalıtımı uygulamalarından yararlanılabilmesi mümkündür.

 

Uygulama yapılırken darbelere karşı direnç gösterebilen ve asidik maddelere karşı dayanım gücü olan teras su yalıtımı malzemesi tercih edilmelidir. Polyurea teras su yalıtımı uygulaması tabla ve diğer yapı kaplamaları üzerinde uygulanabilecek özelliklerdedir. Polyurea teras yalıtımı yapılacağı zaman dikkat edilmesi gereken bazı özel noktalar bulunur. Bu noktada UV ışınlarına dayanıklı polyurea teras izolasyon çalışmaları yapılması önemlidir. Kullanılacak malzemelerin esnek olması gerekir. Yalıtım ürünlerinin mekanik dayanımının yüksek olması, kopma ve çekmelere karşı mukavemetli olması gerektiğini asla unutulmamalıdır.

Polyurea Teras Su Yalıtımı Malzemeleri

Polyurea teras su yalıtımında çimento, akrilik, çimento ve akrilik, bitüm ve poliüretan içerikli malzemeler kullanılır. Polyurea teras su yalıtım malzemeleri yüksek dayanım gücüne sahiptir. Su geçirgenliğini kontrol altında tutabilecek malzemelerin kaliteli olması gerekir. Aksi takdirde yapılacak uygulamalarda çeşitli problemler ortaya çıkabilir. Suyun teraslarda sızıntıya yol açması binanın genelinde yaşanabilecek sorunların habercisi niteliğindedir. Bu sebeple, polyurea teras su yalıtımı malzemeleri konusunda hassas davranan yerlerden hizmet almanız önemlidir. Teras su yalıtımı maliyeti bu malzemelerin türüne göre ortaya çıkarılır ve sizlere sunulur.

Polyurea Teras Su Yalıtımı Fiyatları

Polyurea kaplamalar yüksek elastikiyeti sayesinde terasınızda meydana gelebilecek çatlakları absorbe ederek yapınızdaki sağlamlığın korunmasına destek verir. Teras su yalıtım malzemeleri fiyatları kendi içerisinde değişkenlik gösterebilir.

 

Fiyatlandırmalar çalışacağınız firmanın hizmet kalitesine ve içeriğine göre değişkenlik gösterebilir. Aynı zamanda teras su yalıtımı epoksi fiyatları da tıpkı diğer malzemeler ile uygulanabilecek yöntemlerde odluğu gibi mekanın türüne göre belirlenir. Polyurea teras su yalıtımı hizmeti alacağınız firmaları detaylı bir şekilde araştırmanız ve bu firmaların alanında tecrübeli olmasına dikkat etmelisiniz. Uygulama sonrasında problem yaşamamak adına daha önce bu alanda profesyonel hizmet sunmuş olan firmaları deneyebilirsiniz. Böylelikle aldığınız hizmetlerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.