Fatih Mah. Şalgamlı Cad. Sayfiye Sok. Sultanbeyli / İSTANBUL

Adres

Pzt - Cum, 9AM - 6PM

Çalışma Saatlerimiz

Araç Kasa Kaplama

Bilgi Alın!

0542 606 17 86

Hızlı Teklif Formu

Özel Teklif, Farklı proje ve isteklerinize fiyat sunabilmemiz için lüften teklif formumuzu doldurunuz.

İçindekiler

Polyurea Araç Kaplama Nedir?

Polyurea araç kaplama, spreyleme yöntemiyle yapılıp iki komponentli malzemelerden oluşan bir araç kaplama yöntemidir. Diğer araç kaplama yöntemlerinden farkı araca sıvı halde uygulanıp araç üzerinde katılaşması ve herhangi bir tutkal, yapıştırma, folyo mantığında değil boya gibi uygulanmasıdır. Teknolojisi gelişmiş, modern ve ısı kaybını en iyi önleyen kaplama yöntemidir.

Polyurea Araç Kasa Kaplama Nasıl Yapılır?

Polyurea araç kasa kaplama yapılırken öncelikle araç tamamen maskelenir. Uygulamada oluşacak tozun, püskürtülen malzemenin aracın diğer bölgelerine zarar vermesi engellenir. Araç kasa kaplama uygulamasının yapılacağı alan özel zımpara uçlarıyla zımparalanır. Zeminde yapışmayı azaltacak bütün unsurlar temizlenir, temizlik bitiminden sonra bitişlerin düzenli çıkması için tel ile araç kenarlarına özel bir bant çekilir. Son işlem olarak polyurea püskürtülerek teslim edilir. Aynı şekilde panelvan araçların da aracın çizilme, çürüme ve deforme olmaması için sıklıkla tercih ettiği araç içi kaplama yöntemidir. Uygulama aşamasında aynı olup yalnızca daha kısa süreli teslimat sağlanır.

Polyurea Araç Kaplama Uygulama Alanları

Polyurea araç kaplama uygulama alanları başlıca karavanlar, catering firmalarının araç içleri, araç içi koku oluşan(sakatat vs. işler) araçlar, fazla yük ile deformasyona uğrayan araçlar kısacası aracın mekanik dayanıma ihtiyacı olduğu tüm sektörlerde polyurea araç kaplama kullanılır.

Polyurea Karavan Kaplama

Karavanlar bildiğimiz üzere sıklıkla doğa hayatı için kullanılan bir araç türü olduğu için beklenmedik çizikler (taş, dal, çamur vs.) ve araçta deformasyon meydana gelir. Bu nedenle polyurea araç kaplama herhangi bir şekilde çizilmediği için karavan kaplamada kullanılan en etkin önlem halini alır ve sıklıkla tercih edilir. Karavan sahipleri uygulamaları kendileri  yapmak istediklerinde aracın ebadı da göz önünde bulundurulduğunda yaklaşık 10-15 gün sürerken ASN İzolasyon 1-3 gün içinde teslimat sağlar. Karavan dış cephe kaplama malzemeleri de aynı şekilde pas önleyici ve korozyona karşı yüksek dayanımı olan, çatlama yapmayan, hızlı uygulanan maliyet olarak oto boya sistemlerinin neredeyse yarı fiyatına denk gelen hem ekonomik hem de dayanıklı bir kaplamadır. Dolayısıyla polyurea karavan kaplama araç sahipleri için vazgeçilmez bir ihtiyaç halini alır.

Kamyonet Kasa Kaplama​

Kamyonet kasa kaplama, ağır yük ve yoğun trafikte aracın zarar görmemesi, çizilmemesi, deforme olmaması için kullanılan etkili bir yöntemdir. Aynı zamanda aracın uzun kullanımlarda boyasının zarar görmesi sonucu metalin ortaya çıkarak paslanmaya sebebiyet vermesini engeller. Kamyonet kasa içi kaplamada da aynı şekilde, mekanik dayanımı yüksek olduğu için kaporta ve kasada ezilme, zarar görme durumu söz konusu olmaz. Ek olarak kamyonet kasa kaplama plastik hiçbir ürün kullanmaz, tüm uygulamalar polyurea ile yapılır. Doğal olarak uygulamamız araç sahiplerinin bir numaralı tercihi olarak ilk sırada yerini alır.

Polyurea Tekne Kaplama

Polyurea tekne kaplama noktasında teknelerin uzun süreli tuzlu suya maruz kalması ve polyureanın diğer uygulamalara kıyasla tuzlu suya daha dayanıklı olması tekne sahipleri için  doğru tercih  halini alır. Polyurea tekne kaplama, özellikle ahşap teknelerin bakımı oldukça zor olduğu için sıklıkla tercih edilir. Polyurea tekne kaplamalarında teknelerin su altında kalan kısımları, teknelerin kıyıya yanaşırken aldığı darbeler tekne sahipleri için zor ve uğraştırıcı bir hâl alır. Uygulama esnasında teknenin kıyıya çıkarılması, tamamen zımparalanması yeniden astarlanması, üzerine vernikli boya uygulanması ve bu uygulamaların her sene tekrar edilmesi tekne kaplamanın maliyetini ve iş gücünü oldukça artırır. Ancak polyurea bu bakım maliyetlerini düşürür aynı zamanda çarpma, zarar görme durumlarında teknenin dayanıklılığını arttırır. Aynı şekilde polyester karbon fiber teknelerde de kırılmayı, çatlamayı önler. Şişme botlarda delinme, su alma gibi olası tehlikeleri engeller. Tekne sahiplerinin daha güvenli ve modern bir yolculuk yapmaları için oldukça sağlıklı ve doğru bir tercihtir.

Kamyon Kasası Kaplama

Kamyon kasası kaplama, kamyonet kasası kaplama ile oldukça ortak noktaya sahiptir. Aynı  şekilde aracın fazla yüke maruz kalması gibi durumlarda deforme, çizilme, paslanma gibi olası zararlara karşın uygulanan etkili bir yöntemdir. Kamyon sahipleri, kamyon kasasında çizilme, çürüme gibi durumlarda mekanik dayanımı yüksek olan polyurea uygulamalarını tercih edebilir.

Polyurea Araç Kaplama Fiyatları

Polyurea araç kaplama fiyatlarında, aracın ebadı,  genişliği, boya rengi, varsa deseni vs. fiyat açısından farklılıklar gösterir. Kamyon kasası kaplama fiyatları, araç kaplama fiyatları gibi ücretlendirmeler yukarıda da bahsettiğimiz üzere oto boya sistemlerinin yarı fiyatında ve oldukça ekonomiktir. Müşterisine doğru fiyatlandırmalar yapan ASN İzolasyon tercih ettiği yöntemler ve kaliteli malzemeler ile sonucundan oldukça memnun kalacağınız bir hizmet sunar. Maliyetler ve sağlıklı bir fiyat için bizimle iletişime geçebilir, istek ve önerilerinizi aktarabilirsiniz. ASN İzolasyon’dan fiyat bilgisi almak için; 0542 606 17 86 nolu destek hattımızı arayabilir veya teklif formu doldurabilirsiniz.

detaylı bilgi ya da teklif almak için formu doldurunuz