Fatih Mah. Şalgamlı Cad. Sayfiye Sok. Sultanbeyli / İSTANBUL

Adres

Pzt - Cum, 9AM - 6PM

Çalışma Saatlerimiz

Poliüretan Teras İzolasyonu

Bilgi Alın!

0542 606 17 86

Hızlı Teklif Formu

Özel Teklif, Farklı proje ve isteklerinize fiyat sunabilmemiz için lüften teklif formumuzu doldurunuz.

İçindekiler

Poliüretan Teras İzolasyonu Nedir?

Poliüretan teras izolasyonu tek veya çift komponentli malzemler ile yapılan genellikle dublex binaların teraslarında, fabrikaların çatılarında kullanılan yalıtım türüne denir. Poliüretan teras izolasyonunda kullanılan özel ürünler tek komponent çift komponent olarak tercih edilebilir ve genellikle rulo yoluyla (sürme izolasyon) uygulanır. UV dayanımlı,esneme kabiliyetine sahip, yaya trafiğine dayanımları yüksek ,mekanik dayanıma sahip, tek veya çift bileşenli polyurea ile  kaplanan teras alanlarının ısı ve teras yalıtımı sağlanmış olur. Su ile temasında bozulmaz ve uygulandığı yerden ayrışmaz. Asit, baz ve tuzlu ortamlara dayanıklıdır, yalıtımın en önemli noktalarından biri olan olan ek birleşim ve ayrışım kısımlarında yapıştırma durumunun olmadığı tek parça olarak yalıtımın yapıldığı bir teras izolasyonu olduğu için herhangi bir yalıtım hatası görülmez.

Sprey poliüretan köpük ısı yalıtımı için çatı aralarına, teraslara özel makineler ile yapılan bir işlemdir. Poliüretan sürme olarak kullandığımız ürünler  ise  terasın su yalıtımı için yapılır. Teras yalıtımında kullanılan bu ürünler yalnızca su yalıtımı yapan ürünlerdir. -30 derece ile +80 derece arasında sıcaklıklara dayanabilir, devamlı olarak güneş ışıklarına,kar ve yağmura maruz kalabilir. Bu malzemelerle yapılan işleme poliüretan teras izolasyonu denir.

Bu kalıcı önlemlerden bir diğeri ise poliüretan teras yalıtımıdır.Teras yalıtımı tek bileşenli, kullanıma hazır, sıvı olarak tatbik edilen, kalitesi yükseltilmiş, sürekli elastik yapısını koruyan, havadaki nem ile reaksiyona girerek kürlenen, poliüretan su yalıtım kaplamsıdır.Açık teraslarda yaşanan sızıntılar nedeniyle betonda çürüme ve zayıflamaya karşı alınabilecek en doğru ve kalıcı önlemlerde ilk sıralarda yerini alır. Kış ve yaz aylarında kolaylıkla kullanabileceğiniz,sağlıklı ve kaliteli bir işlem olan poliüretan teras yalıtımı sıkça tercih edilen ve memnun kalınan bir işlemdir.

Sprey Poliüretan Açık Teras Isı Yalıtımı Nedir?

Sprey Poliüretan Açık Teras Isı Yalıtımı çatısı olmayan yapılarda uygulanması hayati önem arz eden bir yalıtım türüdür. Su yalıtımı uygulamanız her ne kadar başarılı olursa olsun doğru bir ısı yalıtımı yapılmayan açık teraslar da; nem, kararma veya damlama gibi sorunlar sıklıkla yaşanmaktadır. Bunun yanı sıra mantolama olsa dahi açık teras ısı yalıtımı olmayan alanlarda ısı verimliliği açısından da pekiyi neticeler almak mümkün olmaz.

 

Sprey Poliüretan Isı Yalıtımı; polyol ve izosiyanat karışımının hassas bir oranlama, doğru sıcaklık ve basınç ile sprey olarak uygulanmasına olanak sağlayan özel ekipmanları ile uygulanan en son teknoloji ısı yalıtım ürünüdür. Günümüz teknolojisinde en düşük ısı geçirimsizlik kat sayısına sahip üründür.(DIN55606λ-0,020-0,022 W/mK). Sprey olarak uygulandığından dolayı ek yeri veya yapıştırma gerektirmez ve ısı köprüsü oluşturmaz. Alev ilerletmez yapıya sahiptir. Sprey poliüretan açık teras ısı yalıtımı da bunun kullanım alanlarından sadece bir tanesidir.

detaylı bilgi ya da teklif almak için formu doldurunuz

Poliüretan Teras İzolasyonu Nasıl Yapılır?

Poliüreatan teras izolasyonun yapılım aşamasında zemin özel elmas uçlu silim makineleri ile silinir, gerekli temizlikler (yağ-kir) ve teras yalıtımı öncesi gerekli olan tamiratlar yapıldıktan sonra gezilebilir teras izolasyonu için çatlaklar açılarak genişletilir ve doğru ürünler ile poliüretan mastikler ile doldurulur ve tamiratlar bitirilir. Yapının dikey veya yatay köşe birleşimlerinde 45 derece açı ile pahlama işlemi yapılır.Teras yalıtımında uygulamalar tamamlandıktan sonra alan tamamiyle epoksin esaslı özel bir astarla astarlanır daha sonra üzerine iki kat poliüretan yalıtım ürünü uygulanır ve alan teslim edilir.

Poliüretan Teras İzolasyonu Malzemeleri​

Poliüretan teras izolasyonu malzemeleri içerisinde tek komponent çift komponent gibi seçenekler mevcut. Bu malzemelerin kendi içinde poliüretan bütün, poliüretan kauçuk, poliüretan likit gibi alt aşamaları vardır. Poliüretan teras izolasyonun ürün yelpazesi oldukça geniştir. Ürün yelpazesinin genişliği pek çok firmada da karşımıza çıkar. ASN İZOLASYON Köster, Weber, BASF gibi global şirketler ile iş birliği yaparak ürün çeşitliliği konusunda oldukça başarılı ve talep edilen yerli veya ithal ürün tedariği konusunda sorun yaşamayan bir firma.

Poliüretan Teras İzolasyonu Fiyatları

Poliüretan teras izolasyonu fiyatları metrekare ölçümlerine, terasın kalınlık-incelik durumlarına göre değişkenlik gösterir. Net ölçüler belirlenir, yer kaplamanın hangi maddeden yapıldığı, gereken işçilik gibi önemli noktalar göz önünde bulundurularak miktar belirlenir.

Poliüretan Teras Isı Yalıtımı Avantajları Nelerdir?​

  1. %100 zemin ile uyumludur ek yeri oluşturmaz bütün alan tek parçadır.
  2. Düşük ısı iletkenliği düzeyine sahiptir.
  3. Zaman ve işçilikten tasarruf sağlar.
  4. Yüksek alev ve ısı direncine sahiptir.
  5. Metal yüzeylerde antikorozif yapısı ile gelişmiş korozyon dayanımı.
  6. Buhar bariyerine gerek duymaz.
  7. Kapalı hücre yapısı sayesinde suya maruz kalarak bozulmaz çürümez.
  8. Anti- bakteriyeldir. Yosun, mantar veya böcek barındırmaz.
  9. Yüksek yapışma özelliği sayesinde demir, ahşap, metal vs. yüzeylere çok iyi yapışır.
Kullanım alanları ve uygulama şekillerine göre pek çok farklı uygulama alanı mevcuttur.