Fatih Mah. Şalgamlı Cad. Sayfiye Sok. Sultanbeyli / İSTANBUL

Adres

Pzt - Cum, 9AM - 6PM

Çalışma Saatlerimiz

Çatı Su Yalıtımı

Bilgi Alın!

0542 606 17 86

Hızlı Teklif Formu

Özel Teklif, Farklı proje ve isteklerinize fiyat sunabilmemiz için lüften teklif formumuzu doldurunuz.

İçindekiler

Gizli Dere (Çatı Dere) İzolasyonu Nedir?

Gizli dere izolasyonu sayesinde suyun temas ettiği bölgede oluşabilecek hasarlara karşı önlem alınır. Gizli dere izolasyonu kaynaklı oluşabilecek problemler arasında beton ve donatılarının korozyona uğraması yer alır. Bu sebeple, gizli dere yalıtımının yapılması büyük bir önem taşır. Problem çıktığı durumlarda en üst katlara ve taşıyıcılara zarar verilmiş olur. Dereler binaların en hassas noktalarında bulunduklarından dolayı ciddi bir şekilde değerlendirilmelidir.

 

Çatı su yalıtımı uygulamalarında bir hata yapıldığı takdirde kısa süre içerisinde sorunlar meydana gelebilir. Problemli oluklarda zamanla beraber çatı saçak uç kısımlarındaki beton korozyona uğrayabilir. Bu durum beraberinde parçaların düşmesine sebep olabilir. Gizli dere yalıtımı yapılarak tüm bu sorunların önüne geçilebilmesi mümkün hale gelir.

 

Kiremit üstü su yalıtımı yapılacağı zaman çatı oluklarının gizli dere ve asma çatı olukları gibi iki ayrı kategoride değerlendirilmesi gerekir. Gizli dere betonarme sistemi ile oluşturulabilir. Genişlikleri değişkenlik gösterebilir. Yağmur suyunun tahliyesi için yapılan bu oluklarda izolasyon yapılmadığı zaman akmalar ve sızmalar meydana gelebilir. Dış etkenlere açık olabilen bu bölgelerde çökme tehlikesi ortaya çıkabilir. Gizli dere izolasyonu yapılacağı zaman farklı türde malzemelerden yararlanılabilir. Malzeme seçimi çatının özelliklerine ve gizli derelerin yapısına bağlı olarak değişir.

Çatı Dere Su İzolasyonu Malzemeleri

Çatı dere su izolasyonu malzemeleri arasında ilk sırada akrilik reçine esaslı ürünler, epoksi reçine, poliüretan, çimento esaslı su izolasyon ürünleri bulunur. Aynı zamanda PVC sentetik membranlar, bitüm ve kauçuk esaslı ürünler, sentetik su yalıtım membranları ve likit membranlar bulunur. Metal ve plastik kaplamalar ise uygulamanın temelini sağlamlaştırabilecek malzemelerdendir.

Yağmur Oluğu İzolasyonu Yapılışı

Kiremit Üstü Çatı Yalıtımı ve Polyurea Çatı Su Yalıtımı - ASN İzolasyon

Yağmur oluğu izolasyonu iki ayrı yöntem ile yapılabilir. Sürme esaslı, UV dayanımlı ve çift kompenantlı su yalıtım malzemelerinin havuzlama yöntemi yağmur oluklarının suya karşı dirençli hale gelmesini sağlar. Çatı dere izolasyonu yapılacağı zaman çatıya oluk sistemleri tarafından olukların yan tarafında bulunan yerde toplanmış suyun toplandığı bölgeler entegre edilir. Binadan geçen hatların tekrar değerlendirilmesi işlemler için oldukça önemlidir. Çatı oluğunun mevcut durumu uygulamanın seyrini değiştirebilir.

 

Yüksek yapışkanlık seviyesine sahip olan ürünler profesyonel ekipler tarafından uygulanır. Püskürtme yöntemiyle yapılabilecek yağmur oluğu izolasyonu sayesinde uygulama alanlarında boşluk ya da ek yerleri meydana gelmez. Oluk çekirdeklerinin gizli dere su yalıtımı malzemeleriyle değerlendirilmesi sağlanmalıdır. İşlem uygulanmadan önce en iyi şekilde keşif yapılması önemlidir.

 

Doğru malzemelerin belirlenmesi, zemin ve doğru uygulama yöntemleri seçildikten sonra uygulamaya geçilmelidir. Doğru teşhis ve uygulama yöntemleri sayesinde çevresel faktörlere karşı izolasyonu sağlanmış mekanlar elde edilir. Çalışma sırasında aceleci davranılmamalıdır.

Çatı Dere Su İzolasyonu Fiyatları

Maliyet hesaplaması işlemi için malzeme sarfiyatı, işçilik ve diğer giderler değerlendirilir.  Çatı deresi su yalıtımı fiyatları arasında değişken seçenekler vardır. Fiyatlar uygulama için tercih edilebilecek malzemeler ve mekanın durumuna göre değişkenlik gösterebilir. Böylelikle fiyatlar ortaya çıkarılır. Fiyat araştırması yaparken aynı zamanda firmaların kaliteli hizmet verdiğinden emin olunması önemlidir. Böylelikle uzun süre boyunca kullanılabilecek hizmetlerden yararlanmış olursunuz. ASN İzolasyon’dan fiyat bilgisi almak için ise; 0542 606 17 86 nolu destek hattımızı arayabilir veya teklif formu doldurabilirsiniz.

detaylı bilgi ya da teklif almak için formu doldurunuz